Ako ovplyvní PKU moje dieťa a mňa?

Ak máte deti s PKU:

Ako ovplyvní PKU moje dieťa a mňa?

Objavenie, že vaše dieťa bolo diagnostikované s PKU, môže byť emocionálnym časom pre rodičov, ale mali by ste mať na pamäti, že deti s PKU liečené od raného detstva sú schopné žiť šťastný a zdravý život. Učenie sa o stave a rozprávanie s inými rodinami PKU môže byť skvelou podporou a veľmi užitočným zdrojom informácií.

Mnohí rodičia zistili, že potrebujú podporu od iných rodín, ktoré majú deti s PKU, aby sa ubezpečili, že ich dieťa bude v poriadku. Možno vám bude užitočné hovoriť s rodičmi starších detí s PKU o tom, ako pripravujú špeciálne potraviny a aké je to, akoby ste žili s diétou. Vidieť ostatné deti s PKU, ktoré rastú a vyvíjajú sa dobre, je upokojujúce. Pýtajte sa svojho dietetika, ktorý vám môže pomôcť kontaktovať inú rodinu, ktorá bola vo vašej pozícii a dokáže vám ukázať výborný výsledok, ktorý je možné pre deti s PKU. Podujatia pacientov sú tiež skvelou príležitosťou stretnúť sa s inými rodinami.

Ako ovplyvní PKU zvyšok našej rodiny?

Je dôležité, aby sa oboznámili s PKU sj súrodenci. Môžete zapojiť svoje deti do prípravy jedál a povzbudiť ich, aby pomohli pripraviť potraviny pre svojich súrodencov s PKU tak, aby sa dozvedeli o potravinách, ktoré sú súčasťou stravy PKU. Keď súrodenci chápu, že je potrebná špeciálna strava pre zdravie ich súrodenca, ich správanie a pozitívne postoje môžu pomôcť dieťaťu s PKU akceptovať jeho stravu. Je užitočné skúsiť, aby vaše dieťa s PKU bolo súčasťou rodinného stolovania. Toto sa dá dosiahnuť tým, že založíte svoje jedlo z PKU na zelenine alebo zrnách, čo zvyšok rodiny bude jesť taktiež. Napríklad, ak vaša rodina má na večeru cestoviny s mäsovou omáčkou, môžete pripraviť nízkotučné cestoviny s paradajkovou omáčkou pre vaše dieťa s PKU.

Upozorňujeme, že diétna liečba pre PKU sa líši pre každú osobu, takže všetky tu uvedené informácie sú len orientačné. Váš vlastný dietetik a / alebo lekár vám poradí o všetkých aspektoch súvisiacich so správou PKU pre vás a vašu rodinu.