Bezlepkové Pizza Cesto

Kto by nemal rád pizzu? Táto talianska pochúťka je obľúbená po celom svete a vyniká nekonečnými možnosťami príloh a kombinácií chutí. Ako však môžu ľudia so zdravotnými obmedzeniami, ako je napríklad intolerancia lepku, vychutnať si túto klasiku bez obáv? Máme pre vás riešenie – pripravili sme recept na bezlepkovú pizzu, ktorá je nielen chutná, ale aj bez obáv pre vaše trávenie. S týmto receptom si môžete pripraviť vlastnú pizzu a prispôsobiť ju svojim obľúbeným chutiam a potrebám. Nezáleží na tom, či preferujete tradičné prísady alebo niečo úplne nové, s týmto receptom na cesto si môžete vychutnať pizzu presne podľa svojho vkusu. Pretože, koniec koncov, pizza je jedlo, ktoré by si mal vychutnať každý!

Suroviny:

 • 250 g bezlepkovej múky (napr. Schar – Mix B)
 • 8 g droždia
 • 1/2 čajovej lyžičky morskej soli
 • 1/2 čajovej lyžičky cukru
 • 1 polievková lyžica olivového oleja
 • 225 ml vlažnej vody
Pizza Cesto

Príprava:

 1. Do veľkej misy pridajte 250 g bezlepkovej múky (napr. Schar – Mix B), 1/2 čajovej lyžičky morskej soli a 1/2 čajovej lyžičky cukru.
 2. Vo vlažnej vode (225 ml) rozpustite 8 g droždia a nechajte stáť asi 5 minút, kým nezačne bublať.
 3. Pridajte droždie a 1 polievkovú lyžicu olivového oleja do suchých ingrediencií a miešajte, až kým sa cesto nezformuje.
 4. Preneste cesto na múkou posypaný pracovný povrch a vypracujte ho na guľu. Pretože je to bezlepkové cesto, nemusíte ho príliš miesiť. Prekryte cesto uterákom a nechajte ho odpočívať asi 15 minút.
 5. Rozvaľkajte cesto na tenký plát a premiestnite ho na plech pokrytý papierom na pečenie.
 6. Potom pridajte svoje obľúbené prísady a pečte podľa predchádzajúceho receptu alebo podľa vlastného receptu na pizzu.